Role i ich uprawnienia w WordPressie.

Role i ich uprawnienia w WordPressie.


Administrator (Administrator)

Opis: Administrator ma pełną kontrolę nad witryną WordPress. Może zarządzać wszystkimi aspektami strony, w tym instalacją i usuwaniem wtyczek oraz motywów, zarządzaniem użytkownikami, tworzeniem i edytowaniem treści oraz zmianami w ustawieniach witryny.
Uprawnienia: Administrator może wykonywać wszystkie działania na stronie, bez żadnych ograniczeń.

Redaktor (Editor)

Opis: Redaktor odpowiada za zarządzanie treścią na stronie. Może tworzyć, edytować, publikować oraz usuwać wszystkie posty i strony, a także zarządzać komentarzami.
Uprawnienia: Redaktor może edytować i zarządzać postami i stronami stworzonymi przez siebie i innych użytkowników, ale nie ma dostępu do ustawień witryny, wtyczek ani motywów.

Autor (Author)

Opis: Autor może tworzyć, edytować, publikować i usuwać tylko swoje własne posty. Nie ma dostępu do zarządzania stronami ani treściami innych użytkowników.
Uprawnienia: Autor może zarządzać tylko swoimi postami i nie ma dostępu do ustawień witryny ani zarządzania użytkownikami.

Współpracownik (Contributor)

Opis: Współpracownik może pisać i edytować swoje własne posty, ale nie może ich publikować. Posty współpracownika muszą być zatwierdzone przez redaktora lub administratora przed publikacją.
Uprawnienia: Współpracownik może tworzyć i edytować swoje posty, ale nie może ich publikować ani usuwać po publikacji.

Subskrybent (Subscriber)

Opis: Subskrybent ma minimalne uprawnienia. Może jedynie zarządzać swoim profilem użytkownika i przeglądać treści dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Uprawnienia: Subskrybent może czytać treści i zarządzać swoim profilem, ale nie ma dostępu do zarządzania treścią ani ustawieniami witryny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ź