Ciekawe i darmowe motywy WordPress dla Blogerów.

Ciekawe i darmowe motywy WordPress dla Blogerów.

Jeśli blogujesz, lub zamierzasz prowadzić bloga, na pewno spotkałeś się z problemem wyboru motywu, którego będziesz używał. W sieci znajdziesz tysiące narzędzi, które możesz wykorzystać na swojej witrynie. Niestety, wiele z nich jednak to okrojone do granic możliwości wersje demo rozwiązań premium, przestarzałe i nieaktualizowane od dawna projekty, lub po prostu źle napisane kawałki kodu, które mogą w mniejszym lub większym stopniu narobić problemów Twojej stronie. Jak wybrać te najlepsze? Czy dobre i darmowe motywy WordPress w ogóle istnieją?

Odpowiedź jest prosta – zamiast przekopywać się przez gąszcz motywów, wybrałem dla Ciebie 5 najciekawszych, darmowych motywów WordPress dla Blogerów – zarówno tych aktywnych, jak i dopiero początkujących.

1. Cenote

Prosty, minimalistyczny i lekki motyw, idealny dla lifestylowego bloga. Posiada 5 dedykowanych layoutów strony głównej, zapewnia kompatybilność z Woocommerce oraz z builderami takimi jak Elementor lub Beaver. Dodatkowo jest na prawdę nieźle napisany i przy odpowiedniej optymalizacji zapewni sprawne działanie Twojego bloga.

2. Ashe

Minimalistyczny motyw, który idealnie sprawdzi się jako podstawa dla modowego, kulinarnego lub osobistego bloga. Posiada kilka podstawowych layoutów strony głównej i wpisu, panel boczny z lewej lub z prawej strony, slider postów na stronę główną (do wyboru w dwóch wersjach) i kilka innych przydatnych widgetów. Motyw całkiem nieźle współpracuje z Woocommerce.

3. Newsmag Lite

Jeśli planujesz prowadzić bardziej magazyn niż bloga i udostępniać duże ilości treści – ten motyw jest dla Ciebie. Posiada wbudowany przycisk mediów społecznościowych, który nie jest zazwyczaj standardowo dostępną funkcją. Dodatkowo motyw obsługuje wbudowaną sekcję banera reklamowego, który ułatwi pracę nad monetyzacją Twojej witryny. Newsmag Lite nie jest może najnowszym rozwiązaniem (min. jest zbudowany na Bootsrap 3), jest jednak całkiem porządnym i lekkim wyborem dla blogów o bardziej magazynowej stylistyce.

4. Hueman.

Rozwiązanie z gatunku „stare ale jare” – Hueman w oficjalnym repozytorium WordPress jest dostępny od kilku lat, jednak wciąż stawiany jest w czołówce darmowych motywów dedykowanych dla bloga lub magazynu. Oferuje bardzo dużo miejsc na widgety, jest łatwy w edycji dla początkującego użytkownika, pozwala wybrać format posta z dziesięciu dostępnych. Warto zwrócić uwagę na wbudowany w Huemana wątkowy system komentarzy, który pomoże utrzymywać kontakt z odbiorcami Twojego bloga.

5. Olsen

Prawdziwa bomba. Olsen oferuje sobą więcej niż większość darmowych motywów dla WordPress. Znajdziesz w nim praktycznie wszystkie widgety i elementy potrzebne do profesjonalnego blogowania. Umożliwia zarządzanie przyciskami mediów społecznościowych, nagłówkiem witryny, posiada wiele wbudowanych szablonów. Jeśli szukasz rozwiązania jak najbardziej zbliżonego do płatnego motywu premium – Olsen jest propozycją obok której nie możesz przejść obojętnie.

Darmowe motywy dla bloga WordPress – podsumowanie.

Tworzenie dedykowanego motywu jest najlepszym wyborem dla strony internetowej – o ile powierzysz je odpowiedniej osobie. Zakodowanie, a wcześniej zaprojektowanie narzędzia, które będzie spełniało wymagania profesjonalnego blogera często wymaga pracy zespołu designerów, programistów i grafików – dlatego też są to kosztowne rozwiązania. Nie musisz jednak korzystać z nich od razu. Jeśli jesteś początkującym blogerem, lub dopiero planujesz zacząć przygodę z blogosferą – tworzenie własnej strony internetowej warto zacząć właśnie od darmowego motywu WordPress.

Mam nadzieję, że staranny research, który wykonałem dla Ciebie w tym wpisie pozwoli Ci na wybranie odpowiedniego narzędzia, dzięki któremu rozpoczniesz tworzenie i udostępnianie własnych treści. Jeśli chcesz uruchomić swoją własną stronę internetową – koniecznie zajrzyj do wpisu na temat wyboru odpowiedniego serwera.

Jeśli ten wpis Ci się spodobał – zapisz się na newsletter, aby nie przegapić kolejnych wpisów dotyczących blogowania w WordPressie.

Zapisz mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ź