Opieka nad blogiem – czy jest potrzebna?

Opieka nad blogiem – czy jest potrzebna?


Jesteś Blogerem lub chcesz nim zostać?
Jeśli tak, to dobrze trafiłeś – ten wpis jest kierowany właśnie do Ciebie. Zobaczysz w nim jak ważna jest opieka nad blogiem oraz dlaczego warto powierzyć ją specjaliście.

Do czego jest mi potrzebna opieka nad blogiem?

Po pierwsze – zabezpieczysz swoją witrynę przed potencjalnymi atakami. WordPress jest CMS-em, który pokochał cały świat – prawie 30% stron internetowych jest o niego oparte. Jak każdy system informatyczny wymaga on jednak stałego monitoringu i aktualizacji. Zaniedbania tego aspektu mogą mieć – a nawet – na pewno będą miały fatalne dla Twojego bloga skutki takie jak np:

  • uszkodzenie lub skasowanie plików Twojej strony
  • umieszczenie w kodzie strony linków do zakazanych witryn, co będzie skutkować min. ogromnym spadkiem pozycji w wyszukiwarce
  • umieszczenie na stronie szkodliwych skryptów – np koparki kryptowalut
  • zamiana Twojej strony w maszynę do wyświetlania natrętnych reklam i wysyłania spamu – jeśli trafi ona na tzw. spam listy i zostanie oznaczona jako niebezpieczna możesz otrzymać nawet permanentnego bana w wyszukiwarce.

Wyobrażasz sobie sytuację, w której po miesiącach pracy nad tworzeniem treści oraz zdobywaniu ruchu na stronie tracisz wysoką pozycję w wyszukiwarce oraz ponosisz straty wizerunkowe? A to wszystko przez dziurę w nieaktualnej wtyczce, lub samym core WordPressa.

Jak zadbać o swojego bloga?

Istnieje kilka fundamentalnych zasad dotyczących zapewnienia swojej stronie bezpieczeństwa i stabilności działania. Poniżej przedstawiam Ci krótką checklistę rzeczy, o które powinieneś koniecznie zadbać!

  1. Aktualizuj core WordPress, wtyczki i motywy – to podstawowy aspekt bezpieczeństwa i odpowiedniego działania całej strony. Cykliczne update narzędzi, z których korzystasz łatają luki w bezpieczeństwie, poprawiają błędy oraz wprowadzają nowe funkcjonalności.
  2. Zadbaj o backup – twórz kopie bezpieczeństwa swojej strony, zarówno bazy SQL WordPressa, jak i plików strony.
  3. Zmień login i hasło administratora – zrezygnuj z używania logina „admin”, stwórz bezpieczne hasło – użyj np. tego narzędzia.

Twórz treści – opiekę pozostaw specjaliście

Skup się na tym co najważniejsze i na tym w czym jesteś specjalistą – twórz treści na bloga, utrzymaniem i zabezpieczeniem Twojego bloga zajmę się ja – sprawdź moją ofertę utrzymania i opieki nad WordPressem.

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalisty?

  • oszczędzisz czas i pieniądze – pakiety opieki nad stroną kosztują już od 99 zł netto za miesiąc – każdy z nich wyręczy Cię z konieczności aktualizowania, monitorowania i zabezpieczania swojej strony
  • skupisz się na tym co najważniejsze – tworzeniu treści. Powiększaj zasięgi, twórz treści i dbaj o swoich odbiorców. Nie musisz zajmować się zapleczem technicznym swojej strony.
  • zabezpieczysz swoją stronę przed opisanymi wyżej możliwymi atakami

Nie czekaj i zapoznaj się z ofertą!

Rozwijajmy Twój blog razem.

W zależności od Twojego pakietu otrzymasz stałą pulę godzin do wykorzystania na rozwój bloga. Możemy razem zrealizować wszystkie zadania z zakresu administracji, programowania, jak i designu. Jeśli powierzysz mi pod opiekę swoją stronę , przez cały okres trwania umowy pozostajemy w stałym kontakcie, jesteś informowany o trwających pracach, otrzymujesz raporty na temat aktualizacji i działania strony. Możesz także w łatwy sposób zgłosić problem lub potrzebę zmian swojej witryny, tak aby nasza współpraca układała się jak najlepiej.

Ile kosztuje opieka nad blogiem?

Cena pakietów wynosi od 99 do 399 złotych netto miesięcznie. Dokładny cennik pakietów znajdziesz tutaj, poniżej możesz sprawdzić ceny przykładowych pozostałych usług usług dotyczących opieki nad blogiem.

Instalacja certyfikatu SSLod 149 zł
Migracja z dowolnego CMS do WordPressod 299 zł
Audyt Bezpieczeństwaod 199 zł
Naprawy WordPressa po atakuod 399 zł
Tworzenie dedykowanych wtyczek i motywów – cena ustalana indywidualnie, napisz do mnie!

Blogerze! Widzisz już jak ważna jest opieka nad blogiem. Nie czekaj, zapoznaj się z ofertą oraz skontaktuj się jak najszybciej!

Opieka nad stroną – Pakiet Basic

PLN99 miesięcznie

Kompleksowa opieka nad stroną internetową opartą o CMS WordPress.+ Darmowy audyt Twojego Bloga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ź